Budowa ACA Mini Part II
Rozpoczynam dalszy montaż.


Pozostałe małe kondensatory. Trzeba uważać z prawidłowym połączeniem +/- !
Duże kondensatory. Prawidłowe ich ułożenie na PCB wymaga by "zaskoczyły" w gniazdach.
Mi
Gotowe!
Montaż tranzystorów zamontowanych na radiatorac
Montaż w zasadzie zakończony, jednak nie jestem pewien czy prawidłowo ustawiłem polaryzację tranzystorów, no i czy wzmacniacz jest bezpieczny dla głośników.
Można jednak włączyć zasilanie
Cóż to była dla mnie za chwila ... 🙂
Postanowiłem pojechać do przyjaciela by ostatecznie sprawdził poprawność konstrukcji.
Okazało się, że elementy zostały prawidłowo zamontowane, ale prawy kanał pracował w sposób sugerujący niedokładne przylutowanie któregoś z elementów - wymagał poprawek lutowniczych. Po ich wykonaniu i sprawdzeniu ustawienia prądów spoczynkowych tranzystorów wróciłem do domu, wioząc dwa głośniki IQ Ted które miały być jego pierwszym, "próbnym" obciążeniem.
Przyjaciel powiedział bym sprawdził na nich poprawność pracy wzmacniacza przed podpięciem do systemu docelowego czyli Alteca.
W takiej konfiguracji pracował przez całą noc. Rano podpiąłem Alteki.
Nie powiem, żebym był do końca spokojny, ale wszystko przebiegło bezproblemowo. Wzmacniacz - po osiągnięciu normalnej temperatury pracy pracował zupełnie stabilnie.
Trudno na takim etapie wypowiadać się autorytatywnie o brzmieniu, ale to co usłyszałem, nastraja mnie zdecydowanie pozytywnie.
Sądzę, że kolejne dni i tygodnie użytkowania przyniosą dalsze doświadczenia i wnioski.
Komentarze
Prześlij komentarz