Back to the Box Part III

Montaż tulei okazał się pewnym wyzwaniem z uwagi na konieczność wykonania precyzyjnych nawiertów pod nie, jednak zastosowane rozwiązanie pozwala na dokładne dopasowanie powierzchni tylnej płyty do krawędzi obudowy.


Cały proces zajął sporo czasu, ale uzyskanie możliwości bezproblemowego wielokrotnego dostępu do wnętrza obudowy jest w tym przypadku rzeczą podstawową. Poza instalacją systemu wewnętrznych wzmocnień przewidzianych w planie obudowy będzie to umożliwiało dokonywanie prób z ilością i rozkładem wewnętrznego wytłumienia.
Zamontowanie tylniej ścianki umożliwiło montaż wewnętrznych wzmocnień. Dopiero jej ustawienie pozwoliło na ich ustalenie położenia wsporników - zarówno poprzecznych (pomiędzy bocznymi ścianami), jak i wzdłużnych (pomiędzy ścianką przednią a tylną).
Proces ten wiązał się także z ostatecznym zamocowaniem ( z użyciem kleju) wewnętrznego wieńca do którego jest przymocowana tylnią ściana obudowy.
Po jego przyklejeniu, czas na zamocowanie wsporników frontowego usztywnienia pomiędzy ścianami bocznymi.
Na tych elementach spocznie 25 mm deska która zostanie przymocowana do wsporników i przyklejona do ścianki frontowej.
Kolejna równoległa będzie zamocowana przy tylniej ściance - nieco wyżej. 


Można zamontować wzmocnienia


Element wzmacniający pomiędzy ścianką przednią i tylnią został przyklejony i przykręcony do przedniego wzmocnienia


oraz ścianki tylniej.


Już samo to rozwiązanie wydatnie wzmocniło całą konstrukcję.

W planach obudowy 620 opublikowanych przez Altec zasadnicze znaczenie dla samej koncepcji obudowy ma system usztywnień ścianek bocznych, dolnych i górnych jako diagonalnie zamontowanych na ściankach kawałków drewna. Z uwagi na rozmiar i kształt obudowy redukcja wibracji ścianek ma kluczowe znaczenie dla działania tejże konstrukcji. 
Analizując projekty innych obudów przeznaczonych do zastosowania z przetwornikami Altec Lansing można zauważyć że one również zostały zaprojektowane w bardzo podobny sposób - w oparciu o założenie konieczności walki z wibracjami ścianek za pomoc systemów wzmocnień o podobnym działaniu. Powszechność stosowania tego typu rozwiązań (były używane także przez praktycznie wszystkich producentów dużych obudów) wskazuje iż taka koncepcja (stosunkowo cieńkie ściany obudów z solidnymi wzmocnieniami) była pewnym szeroko stosowanym standartem konstrukcyjnym- zaryzykowałbym twierdzenie że była wręcz wszechobecna.

 Rozpoczęcie montażu ukośnych usztywnień wewnętrznych
 
 
 
 
Dodatkowe elementy usztywniające strefę styku ścian bocznych górnych i dolnych zostaną zamocowane w rogach ścianki dolnej i górnej oraz  bocznych.


Cdn ...
 
.


Komentarze

Popularne posty